Ko se je leta 1999 prvič pojavil limuzinski clio s 4. vrati, ki je bil prvotno namenjen samo kupcem iz nekaterih držav, kjer se ‘podaljšani’ avtomobili zelo dobro prodajajo, se večina ljudi sploh ni zavedala, da ima takšen clio tudi spiritualnega predhodnika.
Leta 1974, 25 let pred prihodom v uvodu omenjenega 4-vratnega clia, ki so ga kupci poznali po različnih modelnih oznakah (clio symbol, thalia, clio sedan, clio 4 puertas in clio classic) se je na španskem tržišču, kjer so kupci takrat še vedno zelo cenili klasične 2- in 4-vratne limuzine, pojavila nova 4-vratna karoserijska različica zelo priljubljenega 3-vratnega renaulta 5, ki jo je krasila modelna oznaka siete (španska beseda za številko 7), šele kasneje (leta 1979) je takšen renault prejel uradno oznako 7.
Nastanek te nenavadne (za večino srednjeevropskih kupcev, ki imajo raje 3- in 5-vratne kombilimuzine …) 4-vratne karoserijske različice renaulta 5 sovpada z razvojem nam bolje znane 3- in 5-vratne različice renaulta 5, ker naj bi kupcem prvotno namenili tri možne karoserijske verzije, vendar so se Francozi premislili v zadnjem momentu, čeprav so že imeli narejena orodja za serijsko izdelavo 4-vratnega renaulta 5. Baje so se zbali kanibalizma v lastnih vrstah, ker so predvidevali, da bi limuzinska verzija renaulta 5 okrnila prodajo tedanjega renaulta 6 (‘premijska katrca’). Na koncu so se odločili, da bodo vsa orodja, ki so bila potrebna za izdelavo limuzinske različice renaulta 5, odstopili Špancem, točneje španski podružnici znamke Renault (FASA-Renault) s sedežem v Valladolidu.
Španski kupci so sprejeli renault siete z odprtimi rokami, ker je ob primerjavi s 3-vratno ‘petico’ ponujal več udobja (+ 10 cm pri medosni razdalji in 400-litrski prtljažnik v zadku, skupna dolžina: 389 cm …) in prestiža (prisotnost večje količine kroma …), medtem ko so morali kupci običajnega renaulta 5 živeti samo s tremi vrati (prvo 5-vratno različico renaulta 5 smo dobili šele leta 1979 …). Prvotne primerke modela siete je premikal 1,0-litrski bencinski štirivaljnik, ki je ob tem lahko mobiliziral 37 kW (50 KM) pogonske moči. Ko so Francozi leta 1978 prvič modernizirali renault 5, so popravki doleteli tudi renault siete, ki se je takrat uradno preimenoval v renault 7. Kasneje (leta 1981) se je pojavila tudi različica 7 GTL z vgrajenim 1,1-litrskim bencinskim motorjem, ki je uporabniku lahko ponudil 33 kW (45 KM) pogonske moči.
Do začetka leta 1984, ko se je zaključila proizvodnja takšnega španskega renaulta, so Španci naredili skoraj 160.000 primerkov avtomobila, ki ga ostali Evropejci večinoma sploh nismo poznali. Njegov spiritualni naslednik se je pojavil šele leta 1999 v obliki clia s pritaknjenim limuzinskim ‘notchback’ zadkom …